Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dobry początek roku legionowskich judoków

Data publikacji 29.01.2014

W ubiegłą sobotę judocy z Legionowskiego Towarzystwa Sportowego rozpoczęli nowy sezon sportowy. W Mistrzostwach Milanówka w Judo pod patronatem Burmistrza wystartowało ośmiu zawodników LTS-u.

Rywalizację zapoczątkowali najmłodsi uczestnicy w wieku 7-8 lat i wśród nich trójka naszych reprezentantów prowadzonych przez trenerkę Madlenę Kratiuk. Oliwia Kuźmińska w kat. do 26 kg uplasowała się na drugiej pozycji. Warto tutaj wspomnieć, że musiała rywalizować z chłopcami, ponieważ w jej kategorii nie zgłosiły się inne dziewczynki. Bartek Więckowski w kat. do 20 kg po zwycięskich czterech pojedynkach uległ dopiero w finale i również zdobył srebrny medal. Bartka zwycięstwa zasługują na pochwałę, ponieważ wszystkie przypieczętował ładnym rzutem zakończonym trzymaniem (przewrócenie przeciwnika na plecy i przytrzymanie w tej pozycji przez 20 sek.). Trzecim najmłodszym zawodnikiem LTS-u był debiutujący na tak poważnych zawodach Adam Walasiewicz w kat. do 35kg, który podobnie jak kolega i koleżanka z klubu zdobył srebrny medal.

W starszej kategorii wiekowej Siostra Adama Olimpia Walasiewicz w kat. do 45 kg nie chcąc być gorsza od brata również stanęła na drugim miejscu podium. Jan Rzeczkowski w kat. do 39 kg w jednej z najliczniej obsadzonych kategorii mimo zwycięstwa w trzech pojedynkach i porażki w dwóch uplasował się na piątym miejscu.

W grupie młodzików zaprezentował się Michał Zbysiński w kat. do 46 kg, jednak mimo stoczenia dwóch zaciętych pojedynków nie zdołał stanąć na podium i ostatecznie zajął piąte miejsce. Najstarsi zawodnicy mistrzostw tj. juniorzy młodsi rywalizowali na koniec dnia. W tej grupie wystartowało dwóch podopiecznych trenerówAnny i Jacka Kuźmińskich. Maciej Dębski i Dawid Więckowski rywalizowali w tej samej kategorii wagowej do 66 kg, mimo że walczyli w dwóch innych grupach losy turnieju tak pokierowały, że obaj spotkali się w bratobójczej walce o trzecie miejsce. Walka  była bardzo zacięta i zarówno Dawid, jak i Maciek byli blisko odniesienia zwycięstwa przed upływem regulaminowego czasu, jednak nieznaczną przewagę na Yuko zdobył Maciej Dębski i to on ostatecznie sięgnął po brązowy krążek, a Dawid musiał zadowolić się piątą lokatą.

Tak dobrze rozpoczęty sezon daje nadzieję, że również złote medale niebawem zawisną na szyjach legionowskich judoków, tym bardziej, że już w połowie lutego wyjeżdżamy na obóz sportowy do Zakopanego, gdzie zawodnicy będą doskonalić swoją formę.