WOŚP 2014 - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

WOŚP 2014

Data publikacji 13.01.2014

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała wczoraj po raz XXII. Zbierano pieniądze na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych. Tej wspaniałej akcji, jak zwykle towarzyszyło szereg przedsięwzięć zorganizowanych przez liczne sztaby i jak zwykle nie zabrakło tam funkcjonariuszy Centrum Szkolenia Policji.

     Kadra CSP przygotowała przedsięwzięcia o charakterze informacyjno-profilaktycznym skierowane przede wszystkim do najmłodszych odwiedzających sztaby. Konkursy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym,  ćwiczenia z zakresu udzielania I pomocy oraz daktyloskopowanie przyciągały rzesze dzieci. Można było też obejrzeć pokaz z zakresu taktyki i technik interwencji, stoisko ze sprzętem policyjnym, a także pojazd z wideo rejestratorem i wyposażenie samochodu specjalistycznego typu furgon przeznaczonego do działań profilaktyczno-edukacyjnych. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się książeczki do kolorowania, dzięki którym upowszechniano treści dotyczące właściwych zachowań, na przykład w czasie korzystania z Internetu, czy kontaktu z osobą nieznajomą. Ogromną  atrakcją był też „podinsp. Sowa” – uczestniczył w tylu zabawach i tańcach, że chyba nawet trochę się zmęczył… W sztabach można było również wylicytować przedmioty i publikacje dotyczące naszej jednostki.

     Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Zakładu Ruchu Drogowego, Zakładu Szkoleń Specjalnych, Zakładu Interwencji Policyjnych, Zakładu Służby Prewencyjnej oraz słuchaczom szkolenia zawodowego podstawowego SZP-11/13 komp. VI, pl. 3. za udział w XXII Finale WOŚP.

 

hg

zdj. ze zbiorów CSP