Rodzaje świateł stanowiących obowiązkowe i dodatkowe wyposażenie pojazdów

Data publikacji 20.12.2013

Wczoraj, w ramach Koła Ruchu Drogowego, odbyło się spotkanie ze słuchaczami szkolenia zawodowego podstawowego (SZP-9/13 i SZP-11/13). Omówiono rodzaje świateł stanowiących obowiązkowe i dodatkowe wyposażenie pojazdów.

Właściwe oświetlenie pojazdów wpływa bezpośrednio na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym i jest elementem kontroli stanu technicznego pojazdów. Tematyka spotkania wywołała duże zainteresowanie wśród słuchaczy.

Ponadto policjanci zostali zapoznani z możliwościami wykorzystania samochodu specjalistycznego typu furgon przeznaczonego do działań profilaktyczno – edukacyjnych, przekazanego do Centrum Szkolenia Policji w ramach projektu „Doposażenie jednostek Policji w specjalistyczny sprzęt służący poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym  na obszarze całego kraju” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Zajęcia ze słuchaczami przeprowadził młodszy wykładowca Zakładu Ruchu Drogowego - podkom. Jan Orłowski.

Agnieszka Sałkowska ZRD

zdj. ze zbiorów ZRD