„Policjant Ruchu Drogowego”

Data publikacji 26.08.2013

W dniach 18 – 20 września br. na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz na terenie m. st. Warszawy odbędzie się XXVI edycja konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Wyłonieni na szczeblu eliminacji wojewódzkich, najlepsi funkcjonariusze drogówki będą walczyć o tytuł Policjanta Ruchu Drogowego 2013 roku.

W konkursie uczestniczą także żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

Przedsięwzięcie jest podsumowaniem całorocznego procesu szkolenia i doskonalenia zawodowego policjantów – stanowi sprawdzian ich wiedzy oraz umiejętności.

Na finalistów czekają następujące konkurencje: test ze znajomości wybranych przepisów, tj. prawa o ruchu drogowym, prawa karnego, procedury karnej, prawa o wykroczeniach, procedury wykroczeniowej, taktyki pracy policjanta i innych przepisów służbowych, a także ze znajomości zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy ofiarom wypadków, strzelanie z broni służbowej, kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu z wyłączoną sygnalizacją świetlną, jazda sprawnościowa motocyklem służbowym oraz jazda sprawnościowa samochodem osobowym po wyznaczonym torze.

hg/JK

zdj. arch. Mariusz Mazewski ZSS