Delegacja Kosowa

Data publikacji 20.06.2013

W ramach instrumentu TAIEX w Polsce przebywała trzyosobowa delegacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Kosowa. Do programu pobytu delegacji wpisano również wizytę w Centrum Szkolenia Policji.

Przedstawiciele kosowskiego MSW spotkali się z Komendantem Centrum Szkolenia Policji insp. dr. Romanem Stawickim. W czasie spotkania przedstawiono system polskiego systemu szkolnictwa policyjnego, dyskutowano również na temat możliwości nawiązania współpracy szkoleniowej. W czasie prezentacji kompleksu strzelnic delegacja zapoznała się z zasadami taktyki i techniki posługiwania się bronią wykorzystywanymi w procesie szkolenia policjantów. Delegacja odwiedziła też Policyjne Centrum Dowodzenia i obejrzała Międzynarodowe Centrum Szkoleniowe do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych.

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS