Przygotowania legionowskich uczniów do egzaminu na kartę rowerową

Data publikacji 02.05.2013

25 kwietnia 2013 r. czwarto i piątoklasiści z Zespołu Szkół nr 1 w Legionowie pod czujnym okiem policjantów z Zakładu Ruchu Drogowego: kom. Sławomira Hołoweńki, asp. sztab. Zenona Jagielskiego, asp. Justyny Setniewskiej, mł. asp. Janusza Kozłowskiego oraz swoich wychowawców przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową.

Dzieciom omówiono, m.in.: zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym; przepisy dotyczące rowerzystów i pieszych; wybrane znaki drogowe; sytuacje w ruchu drogowym. Ponadto korzystając z wyposażenia samochodu przeznaczonego do działań profilaktyczno-edukacyjnych przygotowano tor sprawnościowy, na którym uczniowie mogli sprawdzići doskonalić swoje umiejętności praktyczne w jeździe na rowerze. W spotkaniu udział wzięło ok. 200 dzieci.

asp. Justyna Setniewska ZRD

Zdjęcia: ZRD