Data publikacji 17.04.2007

Od tygodnia w CSP eksperci z Europolu szkolą 30 przedstawicieli rosyjskich służb antynarkotykowych nt. zwalczania nielegalnych laboratoriów narkotyków syntetycznych. To pierwsze takie szkolenie w historii współpracy ekspertów unijnych z rosyjskimi służbami.

Pod koniec ubiegłego roku odbyło się w Warszawie spotkanie ekspertów ds. narkotyków i uzależnień Unii Europejskiej i Federacji Rosji. Jego efektem jest pierwsze szkolenie dla przedstawicieli rosyjskich służb antynarkotykowych nt. zwalczania nielegalnych laboratoriów narkotyków syntetycznych, które ma miejsce w CSP. Szkolenie prowadzą eksperci z Europolu, którzy oprócz ogromnej wiedzy praktycznej przywieźli do Centrum przewoźne laboratoria i sprzęt, jakim posługują się przestępcy.

Trzydziestu rosyjskich specjalistów, a także polscy przedstawiciele CBŚ, CLK i KGP zapoznają się z aktualnymi problemami związanymi z ekspansją przestępczości narkotykowej w Europie. Zajęcia to nie tylko wykłady, pokazy multimedialne i wiedza teoretyczna zdobywana w salach wykładowych, ale przede wszystkim nowe praktyczne doświadczenia pod okiem unijnych ekspertów, które niewątpliwie przyczynią się do wspólnego zwalczania problemu w oparciu o współpracę naszych służb.

zdjęcie   zdjęcie

Anna Galant, rzecznik CSP