Wojsławice w CSP

Data publikacji 15.04.2013

73 licealistów z klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach odwiedziło dziś Centrum Szkolenia Policji. Młodzież zapoznała się z infrastrukturą i zadaniami szkoły.

Uczniowie obserwowali zajęcia z zakresu doskonalenia techniki jazdy samochodem osobowym i motocyklem służbowym. Obejrzeli obiekty sportowe szkoły oraz nowoczesny zespół strzelnic. Odwiedzili też Izbę Pamięci CSP, gdzie mieli okazję zapoznać się z historią szkoły.

16 kwietnia młodzież miała okazję poznać Zakład Kynologii Policyjnej. Ogromnym zaintersowaniem cieszyły zajęcia z praktycznej tresury psów z zakresu obrony przewodnika, posłuszeństwa ogólnego,pokonywania przeszkód oraz wyszukiwania przez psy zapachu materiałów wybuchowych i narkotyków.

Mamy nadzieję, że wizyta w Centrum Szkolenia Policji należała do udanych.

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS