Policja też czyta dzieciom

Data publikacji 14.03.2013

Centrum Szkolenia Policji włączyło się w ogólnopolską kampanię „Cała Polska Czyta Dzieciom”. 12 marca w spotkaniach promujących głośne czytanie literatury, w Przedszkolach nr 1 i nr 10 w Legionowie uczestniczył podkom. Marceli Śmiałek z Zakładu Służby Prewencyjnej, który jest zarazem koordynatorem powyższego przedsięwzięcia.

Wizyta miała charakter edukacyjno – profilaktyczny i odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Policjant spotkał się z przedszkolakami, którym przeczytał opowiadania o „Dzielnym szewczyku” oraz „ Drodze do przedszkola”. Młodzi czytelnicy z ogromną uwagą i zainteresowaniem słuchali policjanta. Dodatkowo w trakcie spotkań omówione zostały zasady bezpieczeństwa podczas przypadkowych spotkań z nieznajomymi osobami oraz kontaktu z agresywnymi psami.

Wspólne spotkania oraz czytanie książek są wspaniałą okazją do nawiązania kontaktów i edukacji najmłodszych mieszkańców Legionowa w miłej i przyjaznej atmosferze.

Tekst i zdjęcia Marceli Śmiałek ZSP