Drogowe zagadki

Data publikacji 13.03.2013

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to jeden z najczęściej poruszanych tematów przez Policję wśród dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji również angażują się w prowadzenie spotkań poświęconych temu zagadnieniu. Ostatnio odwiedzili Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Legionowie.

Asp. sztab. Andrzej Słupecki, asp. Robert Doliński, asp. Rafał Pasteczka, asp. Marian Łojek, mł. asp. Michał Gemza oraz sierż. sztab. Piotr Bańka w dniach 7-8 marca br. przeprowadzili cykl spotkań z młodzieżą kl. 1-2 gimnazjum i 4-6 szkoły podstawowej.
      W zajęciach uczestniczyło około 300 osób. Mundurowi opowiadali uczestnikom spotkania, jakie niebezpieczeństwa mogą ich spotkać na drodze oraz jak ich unikać. Omówili, zgłaszane przez dzieci, wątpliwości związane z poruszaniem się po drogach publicznych, a także wyjaśniali bardziej skomplikowane przepisy ruchu drogowego. Zaprezentowali również wyposażenie samochodu edukacyjnego Renault Master i wideorejestrator.

Tekst i zdjęcia Piotr Bańka ZRD