Wizyta młodzieży z Wojsławic

Data publikacji 13.11.2012

Dziś Centrum Szkolenia Policji odwiedziła grupa młodzieży z klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.

Młodzież swoją wizytę rozpoczęła od pobytu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, gdzie zapoznała się ze specyfiką szkolenia przewodników i tresury psów służbowych.

W trakcie pobytu w Centrum Szkolenia Policji uczniowie zapoznali się z systemem szkolenia słuchaczy, zwiedzili Izbę Pamięci oraz obiekty sportowe i nowoczesny zespół strzelnic.

Mamy nadzieję, że pobyt w CSP i informacje uzyskane na temat przygotowywania policjanta do wykonywania określonych zadań służbowych, przyczynią się do podjęcia przez uczniów właściwej decyzji w kwestii wyboru zawodu.

podkom. Roman Majewski