Psy służbowe w Policji

Data publikacji 25.09.2012

W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach odbyło się seminarium szkoleniowe na temat „Organizacja doboru, szkolenia i użycia psów służbowych w Policji”. W czasie spotkania podsumowano realizację pilotażowego sytemu centralnego doboru psów do służby.

Zagadnienia omawiane podczas dwudniowego seminarium dotyczyły problemów identyfikowanych w obszarze kynologii policyjnej. Omawiano zagadnienia weterynaryjne oraz propozycje zmian do zarządzenia nr 296 KGP z dnia 20 marca 2008 r. w sprawie metod i form wykonywania zadań z użyciem psów służbowych (…). Zaprezentowano też umiejętności psa służbowego w kategorii do wyszukiwania zapachów zwłok ludzkich przygotowywanego do realizacji szkolenia w zakresie ratownictwa wodnego.

W seminarium uczestniczyli m.in.: Zastępca Dyrektora Biura Prewencji KGP mł. insp. Ryszard Garbarz, Naczelnik Wydziału ds. Zabezpieczenia Prewencyjnego BP KGP podinsp. Robert Kumor, Kierownik Zakładu Kynologii Policyjnej CSP podinsp. Marek Hańczuk wraz z Zastępcą podinsp. Grzegorzem Wiorowskim oraz Koordynatorzy ds. Kynologii Policyjnej z Wydziałów Prewencji KWP.

hg

zdj. Mariusz Wziątek ZKP