Dzień pełen emocji

Data publikacji 14.09.2012

Ponad 200 uczniów ze szkół, w których realizowany jest program dla klas o profilu policyjnym odwiedziło dziś Centrum Szkolenia Policji. W programie spotkania znalazły się m.in. prezentacja strzelnicy taktycznej połączona z pokazem strzelania, ćwiczenia z musztry indywidualnej i zespołowej, pokazy z zakresu ruchu drogowego oraz tresury psów służbowych.

Do Centrum Szkolenia Policji przyjechali pedagodzy i młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Komornicy, Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie, Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach, z Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach.

Spotkanie rozpoczął Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki, który powitał przybyłych gości.

Wykłady połączone z prezentacją – „Centrum Szkolenia Policji na rzecz EURO 2012” oraz „Przestępstwa internetowe – wybrane aspekty” cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

Jednak najwięcej emocji wzbudziły ćwiczenia z udziałem uczniów i pokazy, dzięki którym można było podziwiać umiejętności nauczycieli policyjnych CSP.

Miłym akcentem spotkania była przepyszna grochówka przygotowana przez panie z Wydziału Żywnościowego.

Opinie zebrane od naszych gości pozwalają stwierdzić, że dzisiejsza wizyta w Centrum Szkolenia Policji należała do udanych.

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS