15 lat Fundacji

Data publikacji 08.09.2012

Już od 15 lat funkcjonuje Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Z okazji tego jubileuszu do Centrum Szkolenia Policji przyjechało kilkaset osób – podopiecznych fundacji. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Michał Deskur, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak i Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

Rocznicowe obchody rozpoczęły się wczoraj mszą świętą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

Dziś w Centrum Szkolenia Policji z rodzinami pozostającymi pod opieką Fundacji spotkali się: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Michał Deskur, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Słowacji, Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, byli Komendanci Główni Policji, komendanci wojewódzcy i komendanci szkół Policji, dyrektorzy biur KGP pełnomocnicy KGP, pracownicy Rady i Zarządu Fundacji oraz pełnomocnicy Fundacji
w KWP.

Wśród wielu zaproszonych byli przedstawiciele wyższych uczelni, wolontariusze oraz osoby wspierające Fundację.

Gości powitał Przewodniczący Rady Fundacji nadinsp. Władysław Padło. Następnie głos zabrała Prezes Zarządu Irena Zając.

Kolejnym etapem uroczystości było wręczenie medali „Szlachetnemu sercu – Cordi Nobile” oraz pamiątkowych statuetek, wszystkim którzy w szczególny sposób zasłużyli się dla Fundacji. Niezwykłym podarunkiem były prace wykonane przez młodzież pozostającą pod opieką organizacji.

W wystąpieniach Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Michała Deskura oraz Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego można było usłyszeć wiele słów uznania dla wszystkich pracowników i osób zaangażowanych w działalność Fundacji.

Jubileuszowe spotkanie uświetniły występy Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji, a także podopiecznych Fundacji i młodzieży uczestniczącej w programie „Profilaktyka a Ty” (PaT).

Przypomnijmy - Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach powstała w 1997 roku z inicjatywy tragicznie zmarłego nadinsp. Marka Papały, ówczesnego Komendanta Głównego Policji. Głównym celem Fundacji jest udzielanie pomocy wdowom i dzieciom policjantów, którzy zginęli na służbie.

hg

zdj. Roman Majewski WP