Turniej Par Patrolowych zakończony!

Data publikacji 05.09.2012

Zakończył się Turniej Par Patrolowych skierowany do słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego. Celem tego przedsięwzięcia było podniesienie poziomu wiedzy i doskonalenie umiejętności policjantów z zakresu: prewencji, ruchu drogowego, kontaktów z mediami, szkolenia strzeleckiego oraz sprawności fizycznej specjalnej.

Turniej po raz 5 zorganizowała kadra Zakładu Służby Prewencyjnej oraz Zakładu Interwencji Policyjnych przy współudziale Zakładu Ruchu Drogowego i Wydziału Dowodzenia. Obecna edycja skierowana była do słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego SZP-1/12 i odbyła w dniach od 17 sierpnia do 3 września br.

Obejmowała 3 etapy.

W I etapie – teście wiedzy uczestniczyło 40 słuchaczy. 10 najlepszych par przystąpiło do kolejnego etapu, w którym należało pokonać policyjny tor przeszkód oraz wykonać strzelanie szybkie. 5 kolejnych, najlepszych dwuosobowych zespołów, podczas symulacji interwencji policyjnych, walczyło o miejsce na podium.

Zwycięzcami turnieju zostali:

Pierwsze miejsce – post. Damian Janus i post. Michał Bajda (IV kp. pl. 1., z maksymalną liczbą 180 punktów),

Drugie miejsce – post. Paweł Trojanek i post. Karol Kujawiński (IV kp. pl. 1., 135 punktów),

Trzecie miejsce– post. Bartosz Chłond i post. Grzegorz Michaldo (IV kp. pl. 2., 120 punktów).

Serdecznie gratulujemy!

mł. insp. Grzegorz Perz – Kierownik ZSP