Profilaktyka chorób układu krążenia

Data publikacji 23.08.2012

23.08.2012 r. w sali seminaryjnej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyło się szkolenie dla policjantów i pracowników Policji z zakresu profilaktyki zaburzeń krążenia.

Podczas wykładu prowadzonego przez st. pielęgniarkę p. Bożenę Piekarską-specjalistę ds. nauczania i wychowania w medycynie szkolnej, uczestnicy mogli zapoznać się z przyczynami i skutkami udaru mózgu, zawału serca i wylewu.

Było to pierwsze spotkanie z zakresu profilaktyki zdrowia, poprzedzające szkolenie dotyczące udzielania pomocy przedmedycznej z użyciem defibrylatora.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Zakład Gospodarczy NSZZ Policjantów, a koordynowane przez asp. Elżbietę Parzych mł. wykładowcę z Zakładu Służby Prewencyjnej.

Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem, czego dowodziły zadawane przez uczestników pytania.

Dorota Cyma-Końska

zdj. Mariusz Mazewski ZSS