Data publikacji 19.02.2007

W imieniu Komendanta Centrum Szkolenia Policji serdecznie dziękuję Ci za miły i niecodzienny list. Jest nam wszystkim bardzo przyjemnie, że twoje hobby dotyczy polskiej Policji, która w od momentu jej powołania tj. od 1990 roku, przechodzi głęboką transformację

I chociaż w mediach słyszy się wiele uwag i zastrzeżeń pod naszym adresem, to mimo wszystko, jesteśmy jedną z najlepszych Policji europejskich. Niech Twoja pasja do policyjnego munduru będzie uznaniem dla pracy 100 000 polskich policjantów, którzy, na co dzień narażają swoje życie niosąc pomoc innym. Przesyłamy Ci wyróżniki okolicznościowe, które wymieniają między sobą policjanci z różnych krajów, kilka książek i broszurek. Dołączamy również płytkę CD ze zdjęciami wykonanymi w naszej szkole. Niestety, nie posiadamy starych mundurów z czasów PRL, a współczesnych nie możemy Ci wysłać z prostej przyczyny: przepisy nam na to nie pozwalają. Ale może Twoja pasja przerodzi się kiedyś w czyn, który pozwoli Ci zostać jednym z nas.

Bo jak O. Wilde powiedział, że
„Świat dzieli się na ludzi, którzy wierzą w rzeczy niewiarygodne i na tych, którzy tych rzeczy dokonują”.
Pozdrawiając Cię serdecznie - życzymy Ci spełnienia najskrytszych marzeń i wszelkich planów życiowych.