Kurs „wodniaków”

Data publikacji 19.01.2012

W najbliższy piątek, w Centrum Szkolenia Policji kończy się pierwszy etap zajęć na kursie specjalistycznym dla policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych „DZW – 3/11”. Po kilkumiesięcznej przerwie, od 7 maja br., zajęcia będą kontynuowane w Bazie Szkoleniowej CSP, w Kalu koło Węgorzewa.

Dotychczas policjanci  zdobywali wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu  ratownictwa wodnego, poznawali też zagadnienia dotyczące wykroczeń i przestępstw popełnianych na wodach i terenach przywodnych, prowadzili spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą szkolną. Tematem spotkania był bezpieczny wypoczynek podczas ferii zimowych.

Teraz trochę wytchnienia od zajęć, a wiosną kontynuacja kursu na wodach mazurskich jezior!

Waldemar Różycki ZSS

zdj. Mariusz Mazewski ZSS