Coraz bliżej do EURO

Data publikacji 18.01.2012

Wiceminister Spraw Wewnętrznych Michał Deskur, Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski oraz Dyrektor Głównego Sztabu Policji KGP insp. Krzysztof Lis odwiedzili dziś Centrum Dowodzenia Operacją i Centrum Wymiany Informacji.

Zlokalizowany na terenie Centrum Szkolenia Policji obiekt będzie miał kluczowe znaczenie dla zapewnienia koordynacji działań wszystkich służb odpowiedzialnych za zabezpieczenie przebiegu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012.

Właśnie dobiega końca konfiguracja urządzeń teleinformatycznych stanowiących wyposażenie obiektu, a od 23 stycznia rozpoczyna się cykl warsztatów szkoleniowych dla policjantów przewidzianych do realizacji zadań w strukturze CDO i CWI.

Wizyta gości z MSW i KGP związana była z oceną stanu przygotowań do realizacji procesu zabezpieczenia sportowego przedsięwzięcia.

Delegacji towarzyszyli m.in.: Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki, Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Jarosław Gałuszka oraz Zastępca Komendanta ds. Logistycznych podinsp. Anna Gołąbek.

Hanna Grochowska

zdj. Mariusz Mazewski ZSS