Narada służby kryminalnej

Data publikacji 24.11.2011

Dziś, w Centrum Szkolenia Policji rozpoczęła się dwudniowa narada służbowa zastępców komendantów wojewódzkich i stołecznego Policji, nadzorujących służbę kryminalną.

Zagadnienia omawiane w pierwszym dniu spotkania dotyczyły m.in. przestępczości narkotykowej, zagrożeń związanych z przestępczością z użyciem przemocy na szkodę placówek bankowych, przestępstw z udziałem nieletnich oraz problematyki związanej z poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Tematy zaplanowane na kolejny dzień narady to: przestępstwa gospodarcze, przestępczość korupcyjna i kwestie związane z kryminalistycznym badaniem miejsca zdarzenia.

Dziś w naradzie uczestniczyli m.in. Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk, I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kazimierz Szwajcowski, Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki, Dyrektor Biura Kryminalnego KGP insp. Marek Dyjasz, Dyrektor Biura Wywiadu Kryminalnego mł. insp. Marek Ślizak oraz Dyrektor Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji mł. insp. Paweł Rybicki.

Hanna Grochowska

zdj. Mariusz Mazewski ZSS