Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie.

Data publikacji 03.06.2011

„Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” to hasło imprezy jaka odbyła się w dniu 1 czerwca w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie.

Na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 - Pana Tadeusza Wojciechowskiego udział w przedsięwzięciu wzięli policjanci z Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji – mł. insp. Elżbieta Kołodziejska – Powalska – Kierownik Zakładu oraz wykładowcy podinsp. Mariusz Kozicki, podkom. Sławomir Hołoweńko, asp. Robert Kuchar. W trakcie imprezy Policjanci korzystali z wyposażenia samochodu specjalistycznego typu furgon przeznaczonego do działań profilaktyczno – edukacyjnych oraz zaprezentowali samochód wyposażony w wideorejestrator wykroczeń.

Uczniowie przystępowali do następujących konkurencji: test wiedzy z przepisów ruchu drogowego; jazda sprawnościowa samochodem osobowym; konkurs wiedzy o Europejskiej Karcie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Dekadzie BRD 2011- 2020; wyjmowanie silnika samochodowego na czas; konkurs bezpiecznej jazdy na symulatorze; udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Ponadto w czasie trwania imprezy można było zobaczyć między innymi: wystawę starych samochodów; nowości największych koncernów samochodowych; wystawę motocykli;  symulację wypadku drogowego – pokaz ratownictwa motocyklowego; prezentację Policji „Najnowsze technologie w walce z piractwem drogowym”; pokaz Car Audio; symulatory ITS; stare samochody Rajdu Monte Carlo.

podkom. Agnieszka Sałkowska ZRD