Kurs specjalistyczny dla policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 28.04.2011

W dniu 22 kwietnia zakończył się pierwszy w tym roku kurs specjalistyczny dla policjantów ruchu drogowego w zakresie kierowania motocyklem – TJM-1/11

Przez pięć tygodni policjanci przygotowywali się do wykonywania zadań związanych z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach opanowując wiedzę i zdobywając umiejętności między innymi z zakresu:  budowy motocykla terenowego i szosowego; kierowania motocyklem w różnych warunkach terenowych, drogowych i atmosferycznych; dynamicznego zatrzymywania pojazdów na drodze; pilotażu pojazdów lub kolumny pojazdów w warunkach różnego natężenia ruchu, przeprowadzania asysty honorowej. Charakter szkolenia wymagał od nich dużego wysiłku fizycznego, sprawności i zaangażowania. Szkolenie rozpoczęło 15 policjantów, a ukończyło 12 otrzymując świadectwa ukończenia kursu, które wraz z gratulacjami wręczył Zastępca Kierownika Zakładu Ruchu Drogowego podinsp. Dariusz Boruszewski wraz z asp. sztab. Andrzejem Słupeckim.

Agnieszka Sałkowska ZRD

zdj. Mariusz Mazewski ZSS