Kurs Główny Środkowoeuropejskiej Akademii Policyjnej

Data publikacji 28.03.2011

Dziś w Centrum Szkolenia Policji rozpoczął się polski tydzień szkolenia w ramach 19. Kursu Głównego Środkowoeuropejskiej Akademii Policyjnej – MEPA 2011.

Kurs Główny MEPA jest najważniejszym przedsięwzięciem szkoleniowym doskonalenia zawodowego Akademii przeznaczonym dla policyjnych ekspertów, którzy w ramach swoich obowiązków służbowych zajmują się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej i innych form przestępczości kryminalnej.

W spotkaniu, które zakończy się 01 kwietnia br., uczestniczą przedstawiciele Austrii, Czech, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Węgier oraz Polski.

Tematyka realizowana w czasie szkolenia dotyczy m.in. fałszerstw pieniędzy, przestępczości narkotykowej oraz przestępczości zorganizowanej.

Hanna Grochowska

zdj. Roman Majewski WP