Pierwszy etap budowy strzelnicy zakończony!

Data publikacji 04.11.2010

W październiku br., w Centrum Szkolenia Policji przekazano do użytku nową, 25 metrową strzelnicę pistoletową odkrytą, o stałej linii otwarcia ognia.

Jest to jedna z pięciu strzelnic, których budowę rozpoczęto w grudniu 2008 roku. Zakończenie prac nad drugim, zasadniczym etapem budowy, zespołu dwóch 25 metrowych strzelnic krytych, osi 50 metrowej z częściowym zadaszeniem oraz strzelnicy taktycznej, nastąpi prawdopodobnie w drugiej połowie 2011 roku.

Przekazana do użytkowania 25 metrowa strzelnica jest najmniej zaawansowaną technologicznie budowlą. Posiada 10 stanowisk strzeleckich wraz z niezbędnym zapleczem. Strzelnica umożliwia realizację strzelań przygotowawczych, statycznych, szybkich, jak również niektórych strzelań dynamicznych i sytuacyjnych. Ponadto, obiekt daje możliwość prowadzenia strzelań z pistoletów maszynowych oraz ze strzelb gładkolufowych nabojami niepenetracyjnymi. Obiekt posiada pozytywną opinię Instytutu Techniki Uzbrojenia Wydziału Mechatroniki Wojskowej Akademii Technicznej.

Grzegorz Winnicki – Kierownik ZSS/Hanna Grochowska

zdj. Grzegorz Winnicki