Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach

Data publikacji 07.10.2010

2 października br., na strzelnicy Szkoły Policji w Katowicach odbyły się IV Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji.

W tym roku organizatorzy przewidzieli 3 konkurencje, dzięki którym dość wszechstronnie można było sprawdzić umiejętności posługiwania się pistoletem. W ramach współzawodnictwa  należało ostrzelać tarczę sportową TS – 2 w ciągu 3 minut z odległości 25 m W strzelaniu szybkim, na ostrzelanie z postawy klęczącej 10 pociskami tarczy TS – 9 („Białego Francuza”) z 25 m. przeznaczono 30 sekund - łącznie z koniecznością dobycia broni z kabury, przeładowania i wymiany magazynka.

3. część wieloboju, to strzelanie dynamiczne do 2 celów – tarczy sportowej i sylwetki TS – 10, umieszczonych w odległości 25m, (wcześniej należało dobiec 100 m). Na całości tej konkurencji tj., dobieg i oddanie 10 strzałów przeznaczono 90 sekund.

Impreza zgromadziła 36 drużyn (łącznie ponad 120 uczestników) reprezentujących jednostki Policji, Biura Ochrony Rządu i czołowych amatorskich strzeleckich klubów sportowych. Sukces odnieśli, otrzymując okazałe puchary i okolicznościowe statuetki, zawodnicy współpracującego z Centrum Szkolenia Policji Legionowskiego Towarzystwa Sportowego. Drugie miejsce indywidualne zajął podinsp. Adam Morawski z Zespołu Wyszkolenia Strzeleckiego CSP – strzelając w barwach II drużyny LTS. W klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się Celina Pawlik – Gwardia 1924, II miejsce Aleksandra Kukuła – Szkoła Policji Katowice, III Miejsce kom. Magdalena Kowalewska KSP - I zespół Legionowskiego Towarzystwa Sportowego.

Strzelcy z II Drużyny Legionowskiego Towarzystwa Sportowego: podinsp Adam Morawski CSP, kom. Dariusz Mierzejewski KSP i st. kpr. w st. spoczynku Andrzej Wasiak (emerytowany funkcjonariusz Służby Więziennej) zajęli II lokatę w klasyfikacji drużynowej zawodów. I miejsce przypadło reprezentacji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, III miejsce dla zespołu III Klubu Sportowego z Sosnowca - GWARDIA 1924.

Zwycięzcom gratulujemy trofeów, a organizatorom sprawności w przeprowadzeniu współzawodnictwa.

Komunikat klasyfikacyjny - :policja.katowice.kwp.gov.pl.

B. Żyła / H Grochowska

Foto: B. Żyła