Delegacja z Estonii

Data publikacji 30.03.2015

Dziś rozpoczęła się trzydniowa wizyta kierownictwa Estońskiej Akademii Bezpieczeństwa Wewnętrznego z udziałem Pana Lauri Tabur, rektora Akademii. Podczas spotkania inauguracyjnego delegację powitali Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki, Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Anna Rosół oraz Naczelnik Wydziału Prezydialnego mł. insp. Tomasz Piechowicz.

Goście poznali strukturę organizacyjną Centrum Szkolenia Policji, zadania poszczególnych komórek dydaktyczno-wychowawczych oraz kwestie związane z procesem kształcenia polskich policjantów. Mieli oni również możliwość zaprezentowania systemu szkolenia policji w Estonii.
     Program obejmuje m.in. zwiedzenie Policyjnego Centrum Dowodzenia, a także obiektów szkoleniowych CSP, w tym kompleksu strzelnic i hal sportowych oraz ośrodka szkolenia przewodników i tresury psów policyjnych w Sułkowicach. Poza zapoznaniem się z funkcjonowaniem naszej jednostki, goście złożą również wizytę w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie oraz w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, gdzie będą mieli możliwość obejrzenia bazy i poznania zakresu działalności tych uczelni.

Joanna Łaszyn
zdj. Mariusz Mazewski