Przygotowania do EURO 2012

Data publikacji 11.06.2010

10 czerwca br., Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Arkadiusz Brzozowski uroczyście otworzył III edycję doskonalenia zawodowego realizowanego według programu nauczania przygotowującego policjantów do realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w trakcie imprez masowych, w tym podczas finałowego turnieju UEFA – EURO 2012, zgodnie ze standardami europejskimi.

Poprzednie dwie edycje, w trakcie których przeszkolono 31 osób, przeznaczone były dla trenerów z Komend Wojewódzkich Policji w Radomiu, Lublinie, Kielcach i Łodzi oraz z Komendy Stołecznej Policji.
 W III edycji doskonalenia uczestniczy kadra dowódcza z Oddziałów Prewencji Policji i Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji (łącznie 11 osób) z Komend Wojewódzkich Policji Radomiu, Łodzi, Rzeszowie i Lublinie.
 Głównym celem programu jest przygotowanie policjantów do pełnienia służby w trakcie trwania imprezy masowej zgodnie z najwyższymi standardami obsługi i zabezpieczenia, będącymi gwarancją bezpieczeństwa i porządku publicznego. W treściach nauczania podkreślono pomocniczą i informacyjną rolę policjantów, która będzie przekładała się na wizerunek i sposób działania Policji w przyszłości. Opisane w programie założenia są zawarte w tzw. filozofii 3xT, wynikającej ze Zintegrowanej koncepcji bezpieczeństwa UEFA EURO 2012.

nadkom. Tomasz Wewiór z-ca Kierownika ZSP/Hanna Grochowska WP
foto Mariusz Mazewski ZTK