Niezwykli uczestnicy kursu samoobrony

Data publikacji 12.05.2010

W dniach 10 – 11 maja br., w Centrum Szkolenia Policji odbył się kurs z zakresu samoobrony, wylicytowany w XVIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kurs wylicytowali Pani Gabriela Szostak i Pan Dominik Kędzierski. Uczestników szkolenia przywitała Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych mł. insp. Anna Rosół, Kierownik Zakładu Interwencji Policyjnych podinsp. Grzegorz Winnicki oraz Zastępca Kierownika ZIP nadkom. Tomasz Maczuga.
  W programie kursu zamieszczono wiele ćwiczeń opracowanych, m.in. na podstawie analizy zdarzeń zarejestrowanych podczas prowadzonego w m. st. Warszawie monitoringu. Zajęcia przebiegały w sposób bardzo dynamiczny. Uczestnicy szkolenia brali udział w wielu symulacjach. Kurs zakończył się egzaminem – sprawdzianem umiejętności z zakresu samoobrony. Egzaminowani musieli odeprzeć atak 7-osobowej „grupy napastników”. Poradzili sobie świetnie!
  Dwudniowy kurs samoobrony zakończył się wręczeniem przez Zastępcę Komendanta ds. Dydaktycznych mł. insp. Annę Rosół, certyfikatów i podziękowań dla uczestników, za wsparcie akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Dziękujemy za zaangażowanie w zajęcia nie tylko zwycięzcom licytacji, ale również nauczycielom policyjnym realizującym proces nauczania.

Hanna Grochowska
Foto Mariusz Mazewski ZTK