Odprawa roczna w CSP

Data publikacji 20.01.2010

Na odprawie w obecności Zastępcy Komendanta Głównego Policji insp. Andrzeja Treli podsumowaliśmy roczną działalność CSP. Poznaliśmy priorytety Policji na lata 2010-2012 wytyczone przez Komendanta Głównego Policji.

Punktualnie o godzinie 10.00 Naczelnik Wydziału Dowodzenia złożył meldunek Zastępcy Komendanta Głównego Policji insp.Andrzejowi Treli. Byliśmy gotowi do rozpoczęcia rocznej odprawy podsumowującej działalność CSP w 2009 roku. Na sali zgromadziła się kadra i pracownicy cywilni szkoły. Przy stole prezydialnym zasiedli zaproszeni goście: Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Andrzej Trela, Zastępca Dyrektora Biura Kadr i Szkolenia KGP mł.insp. Jacek Gil, Starosta Powiatu Legionowo Pan Jan Grabiec, Prezydent Miasta Legionowo Pan Roman Smogorzewski, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Pan Tomasz Skrzyczyński i przybyły z nim Dyrektor Wydziału Ochrony Powietrza  Pan Michał Stępień, reprezentujący  Wojewodę Mazowieckiego Dyrektor Gabinetu Wojewody Mazowieckiego Pan Krzysztof Dąbrowski, Komendant Powiatowy Policji w Legionowie mł.insp. Wojciech Wołkowicz oraz Komendant Centrum i jego Zastępcy.
   Po krótkim powitaniu Komendant insp. Arkadiusz Brzozowski rozpoczął odprawę od prezentacji multimedialnej w ramach której omówił działalność naszej szkoły w 2009 roku, podkreślając specyfikę realizowanych zadań szkoleniowych szkoły, oraz sytuację kadrową. Poświecił również wiele uwagi przeprowadzonym w CSP zmianom organizacyjnym zmierzającym do zracjonalizowania zatrudnienia i jak najbardziej efektywnego wykonywania nałożonych na szkołę zadań.
   Następnie głos zabrał Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Andrzej Trela, który również w formie prezentacji przedstawił najważniejsze zagadnienia dotyczące polskiej Policji. W wystąpieniu podkreślił, że obecna sytuacja w kraju obliguje nas do rozsądnego i przemyślnego zarządzania posiadanymi zasobami.  Poznaliśmy priorytety wytyczone przez Komendanta Głównego na najbliższe dwa lata. Wśród pięciu najważniejszych znalazły się: wzrost zadowolenia obywateli z jakości pracy Policji, poprawa bezpieczeństwa imprez masowych, podniesienie jakości czynności wykonywanych przez policjantów na miejscu zdarzeń, zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zwiększenie zadowolenia policjantów i pracowników Policji poprzez zapewnienie odpowiednich warunków realizacji wykonywanych przez nich zadań. Priorytety  dla szkolnictwa policyjnego - którymi wszyscy byliśmy zainteresowani - są opracowywane i w zostaną nam przekazane do wiadomości w najbliższym czasie.
   Głos zabrał również Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Tomasz Skrzyczyński, który dziękując Komendantowi CSP za dotychczasową dobrą współpracę nawiązał do zmian jej zasad (wynikających ze nowelizacji przepisów) w roku przyszłym.
   Na koniec Komendant insp. Andrzej Trela podziękował policjantom i pracownikom CSP za pracę i codzienny trud na rzecz szkolnictwa policyjnego.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK