Świetna forma najmłodszych judoków

Data publikacji 19.01.2010

Reprezentanci Sekcji Judo Legionowskiego Towarzystwa Sportowego przy CSP uczestniczyli w kolejnym turnieju. Tym razem w Łazach. Jak zawsze dostarczyli wiele powodów do dumy nie tylko swojemu trenerowi, ale również nam wszystkim. Zwłaszcza najmłodsi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem – właśnie w naszej szkole.

W ubiegłą sobotę na Międzynarodowym Turnieju Dzieci Młodszych rozegranym w podwarszawskich Łazach wysokie umiejętności zaprezentowali zawodnicy Sekcji Judo Legionowskiego Towarzystwa Sportowego CSP. Podopieczny trenera Jacka Kuźmińskiego Maksymilian Kadłubowski w kat. wag. do 34kg zdobył złoty medal wygrywając trzy walki przed czasem przez tzw. Ippon. Zaciekle walczyła również Wiktoria Gręda, która w kat. wag. do 29kg zdobyła brązowy medal, a Maciej Ślesicki w kat. wag. do 24kg uplasował się na czwartej pozycji. Należy tutaj nadmienić, iż Wiktoria i Maciek trenują judo zaledwie cztery miesiące, a osiągnięte na zawodach wyniki świadczą o ich wysokich predyspozycjach sportowych.
W niedzielę w grupie dzieci starszych i młodzików walczyło pozostałych sześcioro reprezentantów LTS CSP. Najwyżej sklasyfikowana została Klaudia Otorowska (do 57kg), siódme miejsce wywalczył Paweł Wołoch (do 50kg). Nie udało się przebrnąć przez eliminacje krótko trenującym braciom Maciejowi i Bartłomiejowi Godleś, Patrycji Brzezińskiej i Mikołajowi Kępistemu. W ich przypadku istotne jest jednak to, iż „łatwo skóry nie sprzedali”. Turniej w Łazach to już szósta edycja międzynarodowej rywalizacji, w której tym razem oprócz licznej reprezentacji z Polski (ok. 20 klubów) wystartowały reprezentacje Francji i Litwy, w sumie uczestniczyło ok. 400 zawodników.

Na zdjęciach:

1. Zwycięzcy : Od lewej Maciek (IV m.), Maks (I m.), Wiktoria (III m.)

2. Dumny ze swojego złota Maksymilian Kadłubowski na podium.

Jacek Kuźmiński
Foto SJ  LTS