Internat ZKP w Sułkowicach przekazany do użytku.

Data publikacji 08.01.2010

Wczoraj w Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach miało miejsce ważne zdarzenie: zostało oddane do użytku drugie skrzydło internatu dla słuchaczy, tym samym zakończyły się prace związane z tą potężną inwestycją. Od tej chwili możemy mówić, że Zakład w Sułkowicach dysponuje bazą internatową spełniającą wysokie nowoczesne standardy dla 240 osób odbywających szkolenia dla przewodników psów służbowych.

Nowy internat był budowany dwuetapowo, powstawał w latach 1999 – 2009. Pierwsza jego część została oddana do użytku dokładnie 15 września 2004 roku. Inwestycja pochłonęła łącznie ponad 15 000 000 złotych. Obiekt zawiera 60 jednostek mieszkaniowych. W skład takiej jednostki  wchodzą: dwa pokoje dwuosobowe, przedpokój, łazienka, WC oraz pomieszczenie do suszenia sprzętu i odzieży. Na trzech kondygnacjach zaprojektowano ponadto pomieszczenia biurowe dla dowódcy kompanii i szefa kompanii, zblokowane zespoły magazynowe oraz pomieszczenia sanitarno – socjalne. Na poddaszu zostały zaprojektowane sale: wykładowe, sala internetowa, sala do nauki interwencji oraz świetlica. Nowe miejsce znajdzie również sułkowicka biblioteka i sala tradycji ZKP. Internat został wyposażony w nowy sprzęt kwaterunkowy, sportowy oraz informatyczny.
Wczoraj przyszła długo oczekiwana chwila zakończenia robót i uroczystego otwarcia internatu. Uczestniczył w niej Dyrektor Biura Logistyki Policji nadkom. Piotr Kucia, kierownictwo CSP, przedstawiciele lokalnych samorządów, komendanci sąsiadujących jednostek Policji oraz przedstawiciele konsorcjum wykonawców robót budowlanych. Przed budynkiem miało miejsce symboliczne przecięcie wstęgi przez Dyrektora Biura Logistyki Policji nadkom. Piotra Kucia oraz Komendanta CSP insp. Arkadiusza Brzozowskiego. Następnie wyświęcenia budynku dokonał Proboszcz Parafii Chynów ks. Marek Wolniewicz. Potem wszyscy udali się do wewnątrz, gdzie Komendant Brzozowski podziękował Dyrektorowi Biura Logistyki (byłemu Zastępcy Komendanta CSP) za osobisty wkład w realizację tej inwestycji. Podziękowania skierował również do policjantów CSP: Naczelnika Wydziału Inwestycji i Remontów podinsp. Krystyny Jankowskiej, Kierownika Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach nadkom. Marka Hańczuka oraz Kierownika Sekcji Administracyjno-Gospodarczej ZKP podinsp. Zbigniewa Pyszniewskiego. Specjalne słowa uznania i podziękowania padły pod adresem przedstawicieli robót budowlanych, którzy postarali się, by ich efekt miał charakter tak imponujący, jaki mogliśmy po chwili wszyscy podziwiać na miejscu. Po oficjalnej uroczystości Kierownik ZKP zaprosił wszystkich zebranych na pokaz tresury psów służbowych , który przygotowali kadra i słuchacze Zakładu.
Podsumowując ten dzień, z radością możemy zakomunikować wszystkim policyjnym przewodnikom służbowych psów, że pobyt w sułkowickim ZKP był przyjemnością ze względu na malowniczość samego miejsca. Teraz możemy mówić też o fantastycznych warunkach socjalnych, jakie na Was tam czekają.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Artur Wojciechowski ZKP