Land Rover dla wodniaków

Data publikacji 17.11.2009

Kierownik Zakładu Szkoleń Specjalistycznych podinsp. Robert Rodziewicz ma powód do radości. Wczoraj odebrał kluczyki do nowego, cennego nabytku, jakim jest samochód terenowy Land Rover. Będzie on służył na potrzeby szkoleniowe Zakładu a także do wykonywania zadań w zakresie ochrony i monitoringu środowiska.

Samochód ten zapewni mobilność sprzętu pływającego CSP między akwenami nieżeglownymi. Jest niezbędny do prawidłowego wykonywania zadań w zakresie ochrony i monitoringu środowiska przez funkcjonariuszy policji. Zakup pojazdu był możliwy dzięki umowie o dofinansowaniu nr 0138/09/MN/D z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Sfinalizowanie tego przedsięwzięcia jest ostatnim z kilku etapów doposażenia w sprzęt naszej szkoły, w ramach finansowego wsparcia z WFOŚiGW w Warszawie. Samochód terenowy Land Rover jest pojazdem specjalistycznym uzbrojonym w snorkel, wyciągarkę, haki holownicze z tyłu i z przodu pojazdu, oraz wiele innych urządzeń umożliwiających szybkie i sprawne wodowanie łodzi w najtrudniejszym terenie. Pojazd marzenie ten w dużej mierze ułatwi i usprawni wykonywanie zadań służbowych przez naszych policjantów.

Łukasz Długołęcki ZSS/Anna Galant
Foto Łukasz Długołęcki