Z potrzeby serca

Data publikacji 25.09.2009

Na ręce Komendanta Centrum wpłynęło kolejne podziękowanie za postawę naszych słuchaczy. Liczne akcje HDK, wsparcie dla Domu Dziecka w Chotomowie, czy zwykła praca na rzecz lokalnych szkół i przedszkoli, to tylko niektóre z godnych naśladowania postaw młodych funkcjonariuszy. Godnych – bo dobrowolnych i płynących prosto z policyjnego serca.

Dyrektor Domu Dziecka w Chotomowie podziękowała policjantom za zbiórkę datków pieniężnych na rzecz placówki. Zbiórka została zainicjowana przez Samorząd Szkolny Słuchaczy z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Nie była pierwsza i zapewne nie ostatnia, albowiem staramy się wspierać przy różnych okazjach siostry prowadzące ten Dom Dziecka. Takich postaw naszych słuchaczy można by wyliczyć więcej. Ot, chociażby dzisiejszy wyjazd do Stacji Krwiodawstwa aby oddać krew dla chorego dziecka z Łęknicy. Szlachetny jest sam fakt, inicjatywa i serce młodych policjantów, którzy rozumiejąc potrzeby innych ludzi i dzielą się  z nimi nie oczekując nic w zamian.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK