Aby były bezpieczne - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aby były bezpieczne

Data publikacji 05.11.2008

Dydaktycy CSP kształcą nie tylko policjantów. W miarę naszych możliwości staramy się docierać do mieszkańców legionowskiego powiatu, bo nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Ale najbardziej wdzięczne i ujmujące są lekcje bezpieczeństwa udzielane najmłodszym.

Nasi dydaktycy z Zakładu Ruchu Drogowego od dawna uczestniczą w takich zajęciach wspomagając lokalne szkoły i przedszkola. Tym razem, na spotkanie w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Legionowie, przy ul. Zegrzyńskiej 71, udali się podkom. Agnieszka Sałkowska i podkom. Andrzej Przekaziński. Mottem przewodnim wizyty była „Bezpieczna droga”.

Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze oraz z pracą Policji. Maluchy przez zabawę z policjantami uczyły się, w jaki sposób należy bezpiecznie przechodzić przez ulicę, uczestnicząc w aranżowanych przez policjantów scenkach. Doskonale wiedziały, na jakim kolorze świateł można przechodzić przez jezdnię, ale nie każdy z nich widział prawdziwego policjanta w białej czapce, kierującego ruchem drogowym, toteż nasz kolega musiał stanąć na przedszkolnym skrzyżowaniu i pokazać dzieciom jak należy się stosować do takiej regulacji ruchem. Dzieciaki, wyposażone w symboliczne kierownice udawały samochody i pieszych. Z ogromnym zainteresowaniem słuchały rad policjantów - jak być bezpiecznym i widocznym na drodze. Ale aby dzieci było widać jaszcze bardziej, policjanci podarowali im opaski odblaskowe. Spotkanie należało do bardzo ważnych ze względu na walory edukacyjne i wychowawcze, ale przede wszystkim, dlatego iż bardzo nam wszystkim zależy, aby nasi milusińscy na drogach i ulicach byli naprawdę bezpieczni.

Agnieszka Sałkowska ZRD/Anna Galant
Foto ZRD