Zwalczanie przestępczości narkotykowej

Data publikacji 19.10.2021

Kurs specjalistyczny w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej, prowadzony jest przez Zakład Służby Kryminalnej Centrum. Specjalnie przygotowany i opracowany program kursu przez zespół specjalistów powołanych przez Komendanta Głównego Policji oraz wiedza i doświadczenie zaproszonych gości z Drug Enforcement Administration (DEA) – amerykańska agencja, Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej CBŚP, Wydziału Zarządu w Suwałkach Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego, Zespołu Rozpoznania i Werbunku Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, oraz instruktorów Zakładu Służby Kryminalnej CSP to solidny fundament wyszkolenia policjantów na wyższy poziom w walce z przestępczością narkotykową.

Dodatkowo kurs jest wzbogacony o wiedzę i doświadczenie wykładowców Zakładu Techniki Operacyjnej CSP, jak również wykładowców Zakładu Kynologii Policyjnej CSP, oraz wykładowców z Zakładu Szkoleń Specjalnych CSP i Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii CSP w Legionowie.

Na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, do szkolenia policjantów z ww. kursu, jest przygotowana specjalna pracowania. Policjanci, którzy ciągle podnoszą poziom swojej wiedzy i doświadczenia, stają się bardzo skuteczni w walce z przestępczością narkotykową, co przekłada się na zatrzymania osób zajmujących się przestępczością narkotykową oraz zabezpieczenia znacznych ilości narkotyków, które nie trafią na ulice polskich miast.

st. asp. Wojciech Nawrocki