EGIDA-21 w CSP

17 października 2021 r. na podstawie Decyzji nr 263 Komendanta Głównego Policji z dnia 8 września 2021 r. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się ćwiczenia sztabowe pod kryptonimem ,,EGIDA-21’’. Ich tematem przewodnim było ,,Szkolenie rezerw osobowych powołanych do jednostek organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji’’.

W ćwiczeniach wzięło udział 20 rezerwistów, którzy od 7.00 rano przez blisko 12 godzin uczestniczyli w różnych zajęciach prowadzonych przez kadrę CSP m.in. z udzielania pierwszej pomocy, strzelectwa czy przeprowadzania interwencji. Ten intensywny dla rezerwistów czas był przerwany obiadem a zakończony kolacją.

Osoby powołane do ćwiczeń zapoznały się ze specyfiką służby w jednostce zmilitaryzowanej Policji i obowiązkami służbowymi oraz zadaniami planowanymi dla nich na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny. Sprawdzenie ich gotowości do działań zakończyło się pełnym sukcesem.

podinsp. Maciej Antas

• EGIDA-21 w CSP