Warsztaty z weryfikacji autentyczności dokumentów

Data publikacji 18.10.2021

W ramach realizacji projektu „Dokumenty-bezpieczeństwo i kontrola, w tym kontrola taktyczna” finansowanego z programu “Sprawy Wewnętrzne” w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyło się szkolenie funkcjonariuszy, będące drugim etapem wyżej wymienionego projektu.Celem szkolenia było doskonalenie praktycznych umiejętności zawodowych w zakresie weryfikacji autentyczności dokumentów.

Szkolenie prowadzone było przez podinsp. Dariusza Śledziewskiego i podkom. Jolantę Zawałeń wykładowców Zespołu Techniki Kryminalistycznej Zakładu Szkoleń Specjalnych CSP.

W zajęciach uczestniczyli policjanci kursów specjalistycznych z zakresu ruchu drogowego i szkolenia zawodowego podstawowego. Doskonalenie przebiegało dwuetapowo; pierwsza część teoretyczna, miała na celu zapoznanie funkcjonariuszy z podstawowymi technikami zabezpieczeń stosowanymi w dokumentach, druga część, praktyczna.

Uczestnicy warsztatów nabyli umiejętność stosowania różnych urządzeń, wykorzystywanych do badania autentyczności dokumentów publicznych. Zajęcia były ponadprogramowe, odbywały się w godzinach wieczornych, a mimo to, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony słuchaczy. Na koniec każdy uczestnik szkolenia otrzymał świadectwo uczestnictwa.

podinsp. Dariusz Śledziewski

fot.: podinsp. Sławomir Ronowicz