Doskonalenie lokalne - "Prowadzenie zajęć dydaktycznych".

Data publikacji 18.09.2020

Od 7 do 17 września 2020 r. nauczyciele policyjni Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii przeprowadzili doskonalenie lokalne z zakresu metodyki nauczania pn.: "Prowadzenie zajęć dydaktycznych". W zajęciach uczestniczyli nauczyciele Zakładu Ruchu Drogowego, Służby Kryminalnej oraz Wydziału Dowodzenia. Celem doskonalenia było przygotowanie wykładowców do realizacji zadań dydaktycznych w oraz uzupełnienie kompetencji osób wykonujących zadania wymagające przygotowania metodycznego.

W ramach prowadzonych zajęć słuchacze mieli możliwość zapoznania się m.in. z następującymi zagadnieniami:
wykorzystanie komunikacji interpersonalnej w procesie dydaktycznym,
  • metody nauczania,
  • zasady nauczania,
  • środki dydaktyczne,
  • zasady oceniania.
Kluczowym elementem doskonalenia było samodzielne przeprowadzenie trzech przykładowych lekcji różnymi metodami. Zajęcia oceniali doświadczenie przedstawiciele kadry metodyków Centrum Szkolenia Policji.
Zrealizowane doskonalenie z pewnością wzmocni jakości pracy naszej jednostki szkoleniowej, a także zapewni sprawniejsze przygotowanie do zajęć i ich prowadzenie nowoprzyjętym nauczycielom policyjnym.

Tekst i foto.: podinsp. Grzegorz Jankowski