Delegacja młodzieży ukraińskiej w CSP - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Delegacja młodzieży ukraińskiej w CSP

Data publikacji 24.07.2008

W dniach 15 – 16.07.2008 r. Centrum odwiedziła grupa ukraińskiej młodzieży, przebywająca w Polsce na zaproszenie władz Legionowa w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży.

Delegację, w przedziale wiekowym 16 – 20 lat, stanowili laureaci  konkursu matematycznego oraz wiedzy historycznej Europy lat 1500 – 2008, a prywatnie również miłośnicy służb mundurowych.

Pierwszy dzień nasi goście spędzili w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, gdzie obejrzeli pokaz tresury i sprawności psów policyjnych. Zaprezentowano im również psy do wykrywania narkotyków i środków odurzających. Młodzież ukraińska z wielkim zainteresowaniem wysłuchała historię Zakładu Kynologii Policyjnej oraz poznała życiorys słynnego psa Szarika z filmu „Czterej pancerni i pies” który został wytresowany przez instruktora z tego właśnie zakładu.

Następnego dnia goście zostali zapoznani z metodami i środkami służącymi do ujawniania śladów daktyloskopijnych. Mogli także samodzielnie spróbować ujawnić na kartce ślady własnych linii papilarnych i zabrać je „na pamiątkę”. Następnie obejrzeli motodrom, na którym szkolą się policjanci ruchu drogowego z zakresie doskonalenia techniki jazdy samochodem i motocyklem służbowym. Młodzież zwiedziła też Izbę Pamięci, gdzie zgromadzone są eksponaty dokumentujące historię i tradycję nie tylko Centrum, ale całej Policji. Dużą atrakcją dla gości była możliwość udziału w krótkim szkoleniu z musztry policyjnej oraz sprawdzenia swojej kondycji fizycznej i umiejętności na policyjnym torze sprawnościowym.

tekst i zdjęcia: Przemysław Kuligowski, WD