Angielscy policjanci w CSP - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Angielscy policjanci w CSP

Data publikacji: Data publikacji 02.07.2008

Policjanci z Newcastle przez dwa dni będą wizytować Centrum Szkolenia Policji. Odwiedzą legionowskie zakłady szkoły, oraz ZKP w Sułkowicach. Grupę powitał Komendant CSP, a potem policjanci gościli w zakładach dydaktycznych naszej szkoły.

Policjanci przybyli na zaproszenie polskiej sekcji międzynarodowego stowarzyszenia policyjnego IPA. Będą naszymi gośćmi, ale poznają również jednostki terenowe naszej Policji. Będą gościć w Komendzie Stołecznej, gdzie odwiedzą laboratorium kryminalistyczne oraz stanowisko dowodzenia.

Dzisiaj w Centrum gościli w zespole naszych strzelców, gdzie zapoznali się z uzbrojeniem znajdującym się na wyposażeniu polskiej Policji, oraz pokazami policyjnych działań z użyciem broni palnej. W pracowniach ZKS obejrzeli pracownie psychologiczne, a kadra ZIP przedstawiła pokazy zatrzymywania niebezpiecznych przestępców i umiejętności posługiwania się pałką typu „Tonfa”. Dzisiaj jeszcze oprócz wizyty w KSP w programie wizyty znajdzie się również chwila na spacer po warszawskiej Starówce. Jutrzejszy dzień spędzą w sułkowickiej szkole przewodników i tresury psów służbowych.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK