Szkolenie z zakresu przeciwdziałania przestępczości nieletnich

Data publikacji 11.09.2019

18 policjantów rozpoczęło kurs specjalistyczny z zakresu przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich. Szkolenie trwające 40 dni przygotuje funkcjonariuszy do działań związanych z małoletnimi.

Uczestnicy szkolenia to policjanci, którzy w swoich jednostkach zajmują się sprawami nieletnich i patologii. W trakcie trwania kursu funkcjonariusze będą nabywać wiedzę m.in. z zakresu wykonywania czynności w ramach prowadzenia postępowań oraz rozpoznania środowisk przestępczych, w których uczestniczą nieletni. Umiejętności zdobyte w ramach interdyscyplinarnych zajęć, pozwolą mundurowym na profesjonalne wykonywanie zadań służbowych.

Kursantów przywitał Kierownik Zakładu Służby Prewencyjnej mł. insp. Tomasz Wewiór, życząc im wielu sukcesów na niwie dydaktycznej oraz efektywnej wymiany doświadczeń zawodowych.

tekst/foto.: podkom. Radosław Nienałtowski