Przygotowania do defilady

Data publikacji 15.07.2019

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie trwają intensywne przygotowania do jubileuszowego Święta Policji.

To najważniejsze święto służbowe dla funkcjonariuszy Policji w ciągu roku. Główne uroczystości zaplanowano na dzień 16 lipca br. na terenie CSP w Legionowie. W uroczystościach, objętych honorowym patronatem Elżbiety Witek – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, weźmie udział wielu znamienitych gości.

Od dwóch tygodni, pod nadzorem kadry z Wydziału Organizacji Dydaktyki i Dowodzenia słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego oraz  kursu specjalistycznego w zakresie w ruchu drogowego, ćwiczą codziennie na placu manewrowym CSP wybrane elementy musztry, przygotowując się do defilady z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej.

Ze względu na zajęcia dydaktyczne, ćwiczenia z ceremoniału policyjnego oraz musztry realizowane są w godzinach popołudniowych.

Tekst: kom. Małgorzata Karpeta/WODiD

Zdjęcia: st. asp. Marcin Grzeszyk/WODiD

• Ustawione pododdziały słuchaczy na placu manewrowym
  • Kompania honorowa