Szkolenie kadry CSP

Data publikacji 15.07.2019

W dniu 10 lipca br. funkcjonariusze i pracownicy CSP wzięli udział w lokalnym doskonaleniu zawodowym pt.: „Profilaktyka zjawisk wynikających z używania środków odurzających, substancji psychotropowych, środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych w miejscu pracy i pełnienia służby”.

W trakcie zajęć uczestnicy szkolenia zostali zapoznani z informacjami na temat najczęściej używanych substancji psychoaktywnych, specyfiki ich działania oraz konsekwencji uzależnienia. W kolejnym etapie zajęć przeprowadzono ćwiczenia z rozpoznawania symptomów świadczących o zażywaniu narkotyków. Poruszono także zagadnienia dotyczące pomocy osobom uzależnionym w placówkach prowadzących leczenie w województwie mazowieckim.

Program profilaktyczny obejmie wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Policji. Kolejne edycje przedmiotowego szkolenia odbędą się jeszcze 5 razy w bieżącym roku (po jednym szkoleniu w miesiącu). Mamy nadzieję, iż doskonalenie poszerzy wiedzę i umiejętności w zakresie rozpoznawania i właściwego reagowania na zachowania świadczące o pojawieniu się problemów narkotykowych w miejscu pracy/służby, a także w życiu prywatnym.

Warto dodać, że szkolenie przeprowadził psycholog Studium Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii, zgodnie z programem opracowanym przez Departament Zdrowia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Tekst: st. sierż. P. Dyl/SDDiP

Zdjęcia: sierż. szt. R. Karyś/SDDiP