Narada szkoleniowa

Data publikacji 01.07.2019

W czerwcu br., w miejscowości Nowy Adamów k. Aleksandrowa Łódzkiego, odbyła się narada szkoleniowa zorganizowana przez Biuro Łączności i Informatyki KGP wspólnie z firmą Dimension Data Polska. Spotkanie poświęcone było problematyce uruchomienia systemu wideokonferencyjnego na bazie systemu zarządzania konferencjami (SZK) oraz migracji eksploatowanych central PABX na nowo uruchamianą platformę IP.

W naradzie wzięli udział funkcjonariusze, pracownicy kadry kierowniczej i technicznej wydziałów d.s. łączności i informatyki KWP/KSP oraz szkół policyjnych, w tym Centrum Szkolenia Policji.

W trakcie szkolenia omówiona została problematyka związana z przenoszeniem telefonii z platformy analogowej na cyfrową IP, wdrożeniem i zarządzaniem systemem wideokonferencyjnym oraz systemami dyspozytorskimi. Szczególną uwagę zwrócono na odpowiedni dobór sprzętu do pomieszczeń konferencyjnych. Poruszane były kwestie migracji telefonów IP, nagrywarek lokalnych oraz nietypowych stacji (dyspozytorskich) do ujednoliconego systemu zarządzania komunikacją (CUCM) w wersji 12.5 zlokalizowanego w Warszawie. System zarządzania komunikacją (CUCM) umożliwia scentralizowaną kontrolę i efektywniejsze zarządzanie usługami głosowymi, wideokonferencjami i innymi e-usługami. W ramach systemu będzie wdrożona również centralna książka telefoniczna dostępna w sieci CWI.

Szkolenie zakończyło się częścią praktyczną dotyczącą zarządzania konferencjami oraz programowania konsol telefonów IP.

Tekst: podkom. Piotr Skura, Janusz Sarna/WŁiOI