Spotkanie edukacyjno – profilaktyczne z dziećmi

Data publikacji 19.06.2019

10 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. Bronisława Tokaja w Nieporęcie funkcjonariusze Zakładu Służby Prewencyjnej oraz Zakładu Szkoleń Specjalnych przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w związku ze zbliżającymi się wakacjami.

Szczególną uwagę zwrócono na zagrożenia czyhające nad wodą. Omówiono zasady korzystania z basenów i kąpielisk. Przypomniano o zakazie kąpieli w miejscach niestrzeżonych.

Uczniom przedstawiono zasady przemieszczania się pieszo, rowerem i hulajnogą, a także szczegółowo omówiono postępowanie w przypadku ataku psa.

Do szkoły policjanci zabrali sprzęt ratunkowy będący na wyposażeniu WOPR, który dzieci obejrzały z bliska.

Spotkanie z najmłodszymi to doskonała okazja do przypomnienia im podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także bliższego zapoznania specyfiki służby policjantów.

Tekst: asp. szt. Mariusz Trojanowski/ZSP