Zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców poruszających się pojazdami

Data publikacji 10.05.2019

W dniu 24 kwietnia br. wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych wzięli udział w lokalnym doskonaleniu zawodowym, którego tematem było zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców poruszających się pojazdami.

Szkolenie podzielone zostało na dwie części. Pierwsza teoretyczna, przeprowadzona w formie wykładu, poświęcona była wybranym elementom taktyki zatrzymywania osób poruszających się pojazdami. W drugiej części, wykorzystując środki transportu i obiekty Centrum Szkolenia Policji, policjanci mieli możliwość praktycznego wykorzystania zdobytych informacji. Szczególny nacisk położono na symulacje, w trakcie których wykorzystano środki pozoracji pola walki aby jak najbardziej realnie oddać warunki panujące podczas tego typu interwencji. Szkolenia w tej formie będą miały kontynuację w trakcie kolejnego lokalnego doskonalenia zawodowego poświęconego taktycznym aspektom zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych osób. Uzyskana w ten sposób wiedza wydatnie podnosi kompetencje dydaktyczne kadry Zakładu Interwencji Policyjnych i zostanie wykorzystana w trakcie prowadzonych kursów podstawowych i specjalistycznych odbywających się w CSP.

Tekst i zdjęcia: G.T./ZIP