Zajęcia z robotem

Data publikacji 10.04.2019

Dzięki staraniom Kierownictwa Centrum Szkolenia Policji Zespół Minersko-Pirotechniczny Zakładu Szkoleń Specjalnych otrzymał kolejną pomoc dydaktyczną, jaką jest robot pirotechniczny PIAP GRYF.

Robot będzie wykorzystywany w procesie dydaktycznym przez policyjnych pirotechników przy prowadzeniu rozpoznania i neutralizacji niebezpiecznych ładunków. Tego rodzaju sprzęt umożliwi współpracę z urządzeniami rentgenowskimi, wyrzutnikami pirotechnicznymi i strzelbami. Dzięki kamerom i oświetlaczom robot ma także możliwość poruszania się w obiektach i terenie w warunkach nocnych. Jego możliwości sprawdzimy już na początku maja, podczas zajęć na kursie specjalistycznym w zakresie samodzielnego prowadzenia działań minersko-pirotechnicznych.

asp. szt. Wojciech Kucyk/ZSS

zdj. Ze zbiorów ZSS