Doskonalenie z wykorzystania nowego sprzętu pomiarowego - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Doskonalenie z wykorzystania nowego sprzętu pomiarowego

Data publikacji 25.03.2019

W dniu 22 marca wykładowcy Zespołu Techniki Kryminalistycznej Zakładu Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji uczestniczyli w doskonaleniu w zakresie obsługi systemu mapowania miejsc zdarzeń E-SURV.

     W trakcie doskonalenia prowadzonego przez pracowników Politechniki Krakowskiej oraz firmy będącej dostawcą sprzętu, nauczyciele policyjni Zakładu Szkoleń Specjalnych, którzy zajmują się zagadnieniami z obszaru techniki kryminalistycznej zostali zapoznani z obsługą tachimetru oraz możliwościami wykorzystania systemu w praktyce. Należy dodać, że tachimetr jest laserowym urządzeniem pomiarowym, służącym m.in. do wymiarowania topografii miejsc zdarzeń wraz ze śladami kryminalistycznymi i pojazdami. Dzięki temu urządzeniu oraz specjalistycznej aplikacji mogą powstawać dokładne i przejrzyste plany kryminalistyczne, obrazujące miejsca zdarzeń w formie graficznej. Technologia ta, stosowana zarówno w terenie otwartym, jak  też w pomieszczeniach, coraz częściej jest wykorzystywana przez jednostki terenowe Policji przy prowadzeniu czynności oględzinowych.

    Znaczna część doskonalenia odbyła się w formie zajęć praktycznych, realizowanych na terenie CSP, w trakcie których wykładowcy mieli możliwość zastosowania systemu e-SURV na symulowanym miejscu zdarzenia drogowego.

podinsp. J. Piotrowski i sierż szt. M. Dąbrowski/ZSS

zdj.: M. Mazewski/ZSS