Bezpieczna jazda - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna jazda

Data publikacji 19.03.2019

Zakończyła się pierwsza w tym roku edycja doskonalenia zawodowego w zakresie bezpiecznego korzystania z samochodów typu furgon oraz kierowania pojazdem w kolumnie pojazdów uprzywilejowanych (WTJF - 1/19).

     W dniach 13-15 marca, w Centrum Szkolenia Policji uczestnicy doskonalenia zawodowego w czasie 21 godzin dydaktycznych poszerzali wiedzę z zakresu techniki i taktyki jazdy. Nabywali również umiejętności odpowiedniego reagowania na nietypowe zachowanie auta związane z jego podsterownością lub nadsterownością, a także właściwego operowania kołem kierownicy w różnych sytuacjach drogowych oraz reagowania na przeszkody pojawiające się na trasie przejazdu. Poza ćwiczeniami na płycie poślizgowej, placu manewrowym oraz autodromie CSP, słuchacze pod nadzorem kadry Zakładu Ruchu Drogowego realizowali szkoleniowe przejazdy w kolumnie pojazdów uprzywilejowanych.

     Po trzech dniach intensywnych zajęć 12 funkcjonariuszy z jednostek organizacyjnych, z terenu całej Polski, znacząco podniosło swoje umiejętności w zakresie kierowania pojazdem typu furgon w różnych warunkach drogowych.

 Tekst i zdjęcia: asp. szt. Adam Karolak, sierż. szt. Marcin Gąsior/ZRD