Powiew historii... - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Powiew historii...

Data publikacji 07.03.2019

W dniu 6 marca br. słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, oznaczonego symbolem SZP-6/18, wysłuchali wykładu, zorganizowanego dzięki uprzejmości i zaangażowaniu przedstawicieli Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Katowicach, którzy w tym dniu gościli w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

     Centrum Szkolenia Policji organizuje szereg przedsięwzięć związanych z przypadającymi w tym roku obchodami 100-lecia Polskiej Policji. Należą do nich m.in. różnorodne spotkania o charakterze edukacyjnym, mające na celu popularyzację historii i tradycji Policji, a także propagowanie postaw prospołecznych i patriotycznych wśród adeptów sztuki policyjnej. W dniu 6 marca br. w Centrum Szkolenia Policji słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego skorzystali ze znakomitej okazji, by pogłębić swoją wiedzę na temat naszej formacji, uczestnicząc w wykładzie poświęconym jej historii.

     Po powitaniu i wprowadzeniu, którego dokonał radca Wydziału Prezydialnego CSP, mł. insp. Paweł Dudkowski, głos zabrał przedstawiciel Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.”, Pan Grzegorz Grześkowiak, który wygłosił prelekcję dotyczącą historii policji województwa śląskiego. W swoim wystąpieniu zaprezentował m.in. rys historyczny polskich formacji policyjnych na Górnym Śląsku w latach 1918-1922. Przybliżył również dzieje śląskich policjantów podczas II wojny światowej oraz ich rodzin w okresie tzw. „Polski Ludowej”.

     Młodzi funkcjonariusze z wielką uwagą i zainteresowaniem przysłuchiwali się wykładowi. Jesteśmy przekonani, że udział w tym wartościowym przedsięwzięciu edukacyjnym nie tylko wzbogacił ich wiedzę historyczną, ale również przyczyni się do budowania tożsamości środowiska policyjnego.

     Na ręce Pani Teresy Brackiej, Prezesa Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Katowicach, składamy serdeczne podziękowania za zorganizowanie wykładu dla naszych słuchaczy. Pragniemy także przekazać wyrazy szacunku za codzienny trud związany z krzewieniem historii i tradycji Polskiej Policji.

 

AK/WP
zdj.: sierż. szt. Robert Karyś/SDDiP